Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Sieć światłowodowa w naszej gminie

Dostęp do szerokopasmowego internetu nie wszędzie jest standardem. Chce to zmienić firma Orange Polska, która w ramach projektu „Mazowiecki Orange Światłowód” buduje nowoczesną sieć światłowodową. Już wkrótce mieszkańcy m.in. Cieciszewa, Habdzina, Konstancina-Jeziorny, czy Opaczy zyskają dostęp do ultraszybkiego i stabilnego internetu.


Internet w sołectwach

W ramach inwestycji, na obszarze naszej gminy projekt obejmie swym zasięgiem 413 gospodarstw domowych w miejscowościach: Cieciszew, Habdzin, Kawęczyn, Kierszek, Konstancin-Jeziorna, Opacz, Parcela, Obory, Piaski, Słomczyn oraz Turowice (informacje o punktach adresowych, które są rozważane w procesie projektowania sieci, można pobrać TUTAJ).

Szkoły coraz bardziej cyfrowe

Ponadto szybkie łącze zostanie doprowadzone do szkół w Opaczy oraz Słomczynie. Jest to ważny element, związany z wdrażaniem programu rządowego, który zakłada uruchomienie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zapewniającej szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny dostęp do internetu a co za tym idzie, możliwość realizowania programów edukacyjnych online, dostęp do nieograniczonych zasobów wiedzy i wykorzystanie ich w procesie nauczania.
 

Projekt współfinansowany ze środków UE

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Zgodnie z obowiązującymi zasadami w ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek gospodarstw domowych z listy adresów kwalifikujących się do dofinansowania (tak zwanych „białych plam” na mapie dostępu do internetu), wskazanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych będzie sukcesywnie realizowane do końca września 2020 r.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer