Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstancin-Jeziorna na weekend

Kino plenerowe i koncert z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to weekendowe wydarzenia, w których warto wziąć udział. Jak zawsze zachęcamy też do korzystania z walorów przyrodniczych naszej gminy.

Kino plenerowe

W piątek (2 sierpnia) zapraszamy do konstancińskiego amfiteatru na kolejną ucztę kinomana. O godz. 21.15 wyświetlony zostanie świetnie przyjęty przez krytyków film o słynnym wokaliście zespołu Queen pt. "Bohemian Rhapsody”. Wstęp na seans jest wolny. 

Koncert ku czci powstańców

Na ten koncert ku czci powstańców warszawskich zapraszamy już w najbliższą niedzielę (4 sierpnia) do Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. Początek o godz. 17.00. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wejściówki (do odbioru bezpłatnie w recepcji KDK w dniu koncertu od godz. 12.00).

Projekt Ygora Przebindowskiego to wyjątkowa muzyka, która pierwotnie miała być ścieżką dźwiękową do filmu poświęconego Powstaniu Warszawskiemu. Tytuły poszczególnych utworów to wybrane i opowiedziane na nowo tragiczne dni walczącej stolicy. Melodie okresu wojennego, liryczne zaśpiewy skrzypiec, energiczne piruety trąbki, snujący się kontrabas, podróż przez improwizację w tamte czasy. W muzycznym projekcie „Powidoki Powstania Warszawskiego” wzięło udział aż 17 znakomitych muzyków, czołówka polskiego jazzu, klasyki i popu, m.in.: Paweł Kaczmarczyk, Dawid Lubowicz – Atom String Quartet, Robert Cichy i Marcin Januszkiewicz.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-08-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer