Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Poszukiwani kandydaci do odznaki

Starostwo Powiatowe w Piasecznie informuje, że do 13 września można zgłaszać kandydatury osób zasłużonych dla m.in. samorządu, kultury, edukacji czy gospodarki do Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego.


Reaktywacja uchwały

Uchwała w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania obowiązuje od 2013 roku. W ciągu ostatnich 6 lat odbyła się tylko jedna edycja przyznania tego zaszczytnego wyróżnienia. Teraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie podjęło decyzję o „reaktywacji” uchwały.


Wzór do naśladowania

W naszym powiecie jest wiele osób, które zwracają uwagę swoim ponadprzeciętnym zaangażowaniem, aktywnością, troską o innych. Ich działania dotyczą różnych obszarów życia i sfer zawodowych, jedno ich jednak łączy – podejmują swoistą „służbę” na rzecz rozwoju regionu, dobra ludzi i poprawy jakości życia. Odznaka jest swoistym uhonorowaniem ich pracy. Jest to też wyróżnienie dla osób, które swoją działalnością dają ważny przykład dla młodego pokolenia, kształtując postawę obywatelską mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży.


Zgłaszanie kandydatów

Wśród podmiotów uprawnionych do zgłaszania kandydatur do odznaki są m.in. mieszańcy powiatu piaseczyńskiego (grupa min. 100 osób), a także organizacje społeczne, gospodarcze lub stowarzyszenia. Starostwo Powiatowe w Piasecznie czeka na wnioski do 13 września, a zasługi kandydatów mogą dotyczyć czterech obszarów ich działalności: samorządowej, społecznej, edukacyjno-kulturalnej lub gospodarczej. Szczegółowe kryteria można znaleźć w załączonej poniżej uchwale Rady Powiatu Piaseczyńskiego.


Do pobrania:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-08-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer