Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Poznajcie starostów dożynek

Joanna Kocon i Mariusz Śliwka to starostowie tegorocznych dożynek gminnych, które odbędą się w niedzielę, 1 września w Gassach. Poznajmy ich bliżej.

Starosta...

Mariusz Śliwka mieszka w Gassach od 22 lat, do których razem z rodzicami przeprowadził się z Konstancina-Jeziorny. Z wykształcenia jest technikiem mechanikiem samochodowym i właśnie samochodami oraz transportem zajmuje się zawodowo. W Gassach, gdzie mieszka wraz żoną Kingą (sołtys wsi) oraz córką Alicją, wspólnie z rodzicami prowadzi małe gospodarstwo. Z niego wyłącznie na swój użytek uzyskują paszę dla hodowanych zwierząt, warzywa i owoce. Mariusz Śliwka jest także od ponad 20 lat aktywnym druhem strażakiem oraz członkiem zarządu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. 


...i starościna

Staroście podczas dożynek towarzyszyć będzie starościna Joanna Kocon. – W Gassach mieszkali moi dziadkowie i rodzice, a teraz mieszkam ja z mężem i dwójką dzieci – mówi kobieta. – Wprawdzie nie pracuję w zawodzie mającym wiele wspólnego z rolnictwem, ale środowisko naturalne, rośliny i zwierzęta, z racji wykształcenia w dziedzinie ekologii, są mi bardzo bliskie.

Święto rolników i całej gminy

Jak zapewniają Joanna Kocon Mariusz Śliwka, podczas święta plonów będą godnie reprezentować wszystkich rolników i całą gminę. – Mamy nadzieję, że wszystko wypadnie znakomicie – mówią z uśmiechem.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-08-31

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer