Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Straż miejska już przy ul. Warszawskiej

Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie jest już przy ul. Warszawskiej 32. W zmodernizowanym budynku dawnego Urzędu Miasta i Gminy mieści się także Biuro Zarządzania Kryzysowego oraz miejski monitoring.

Prace remontowe w dawnej siedzibie konstancińskiego ratusza zakończyły się w czerwcu, a przez ostatni miesiąc trwało przenoszenie dokumentacji, sprzętu i urządzanie wnętrz nowego budynku. Te przenosiny to dla strażników miejskich znaczna poprawa warunków w pracy: obecnie mają do dyspozycji szatnie z prysznicami, a także wygodniejszy parking dla pojazdów straży, nie mówiąc już o większej i bardziej komfortowej przestrzeni do pracy.

Centrum monitoringu

Przy ul. Warszawskiej 32 znalazło się także centrum monitoringu wizyjnego, którego pracownicy na bieżąco pilnują bezpieczeństwa w naszej gminie. Z Urzędu Miasta i Gminy przeniesione tu zostały także biura miejskich inspektorów ds. bezpieczeństwa oraz ds. przeciwpożarowych. Cała inwestycja sfinansowana z budżetu Konstancina-Jeziorny wyniosła niecały milion złotych, przy czym z ekonomicznego punktu widzenia przełoży się ona na wymierne oszczędności – budynek przy ul. Warszawskiej należy do gminy, natomiast dotychczasowa siedziba straży miejskiej była wynajmowana, co generowało dodatkowe koszty.

Dane teleadresowe

Choć dotychczasowy numer telefonu do straży miejskiej wciąż jest aktywny, rekomendujemy korzystanie z nowych danych teleadresowych. Oto one:

Telefon:  22 48 42 491
Numer alarmowy: 986
Adres: ul. Warszawska 32, 05-510 Konstancin-Jeziorna

Autor: Antoni Pomianowski

2019-08-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer