Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wakacyjnych wspomnień czar

Za uczniami dwa miesiące wypoczynku i błogiego lenistwa. Wakacje już się skończyły, ale wspomnienia zostały. Zobaczcie, jak tegoroczne lato w mieście spędziły dzieci i młodzież z Konstancina-Jeziorny.

Atrakcji dla uczniów spędzających lato w mieście było mnóstwo. Zadbały o to Konstanciński Dom Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz trzy gminne szkoły podstawowe.


W szkołach półkolonie

Od 24 czerwca do 5 lipca półkolonie zorganizowała „dwójka”. Dzieci, pod opieką kadry pedagogicznej, brały udział m.in. w wycieczkach edukacyjnych, zajęciach sportowych i plastycznych. Nie mniej atrakcyjnie było w „trójce”, gdzie od 8 do 19 lipca wypoczywało 100 dzieci. Uczniowie, podzieleni na siedem grup wiekowych, aktywnie i wesoło spędzali czas na zabawie, warsztatach kreatywno-edukacyjnych oraz wycieczkach. Dzieci odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Wymysłach, Chatkę Spełnionych Marzeń w Głoskowie, a także Magiczne Ogrody w Janowcu oraz Farmę Iluzji w Mościskach. Nie zabrakło też karaoke ani zabawy tanecznej. Uczniowie wzięli również udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpiecznego wypoczynku, zorganizowanych przez straż miejską. Na zakończenie półkolonii ich uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Nudno z pewnością nie było również w SP nr 6 w Opaczy. Tutaj półkolonie zorganizowano od 22 lipca do 2 sierpnia. W programie były m.in.: żywe lekcje historii na zamku w Czersku oraz Skansenie Bojowym I Armii Wojska Polskiego w Magnuszewie, wizyty w kinie i na pływalni. Ponadto warsztaty plastyczne poprowadzili pracownik Fundacji Terapeuci dla Rodziny i Zuzanna Bodakowska z Edulandii.


Kulturalnie i sportowo

Zajęcia dla dzieci przygotował także Konstanciński Dom kultury. W programie „Kulturalnego lata” znalazły się m.in.: warsztaty (muzyczne, artystyczne, teatralne i plastyczne), wycieczki autokarowe i piesze, zajęcia plenerowe, gry planszowe oraz wakacyjne kino. Równie interesująco było w ośrodku sportu. A zadbali o to instruktorzy ośrodka sportu, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających i każdego dnia przygotowywali dla nich bogaty wachlarz atrakcji. Oprócz odbywających się codziennie zajęć sportowych, w tym wyjść na pływalnię, i rekreacyjnych dzieci brały udział w konkursach, m.in. na najciekawszy strój pidżamowy, na najciekawszą opowieść lub żart. Były też zajęcia plastyczne.

Galeria zdjęć:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-08-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer