Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Weekendowe propozycje

Największym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie niedzielne (1 września) święto plonów, czyli Dożynki Gminne w Gassach. Nie zabraknie jednak także innych atrakcji.

Kino plenerowe w amfiteatrze

W piątkowy (30 sierpnia) wieczór zapraszamy do kina plenerowego w amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Będzie to ostatni pokaz z wakacyjnego cyklu filmowego pod chmurką, tym razem widzowie obejrzą nominowany do Oskara, bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków film Stephena Chbosky'ego z 2017 roku pt. "Cudowny Chłopak". Start projekcji o godz. 21.15, wstęp wolny.

Święto plonów w Gassach

Występy artystyczne, prezentacja wieńców dożynkowych, turniej sołectw, gigantyczny tor przeszkód dla dzieci i dorosłych oraz koncerty zespołów disco polo – to tylko niektóre atrakcje tegorocznych dożynek, które odbędą się na boisku w Gassach w niedzielę, 1 września. Obchody  rozpoczną się o godz. 11.45 tradycyjnym korowodem i prezentacją wieńców, po których o godz. 12.00 odprawiona zostanie msza polowa dziękczynna. Dożynkowe atrakcje muzyczne, taneczne i sportowe ruszą o 13.15,  a zabawa potrwa aż do nocy. Więcej informacji w programie imprezy.

Wspomnienie Mieczysława Fogga

W niedzielne (1 września) popołudnie zapraszamy także do amfiteatru w Parku Zdrojowym na wyjątkowy koncert, podczas którego Retro Orchestra zaprezentuje najpiękniejsze piosenki z  repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat koncertu sprawią, że „wspomnienia dawnych dni”staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne. W programie koncertu m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „Tango milonga”,  „W małym kinie”, „Już taki jestem zimny drań”. Początek koncertu o godz. 17.00, wstęp wolny.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-08-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer