Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wybory do Rady Seniorów

Od 28 stycznia do 1 lutego czekamy na kandydatów do Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna drugiej kadencji. Zebranie wyborcze odbędzie się w piątek, 15 lutego w sali posiedzeń konstancińskiego ratusza.

Zgłoszenia

W połowie listopada 2018 r. zakończyła się pierwsza kadencja konstancińskiej Rady Seniorów. Teraz czas wybrać nowych przedstawicieli, którzy będą reprezentować interesy mieszkańców gminy w wieku 60+. W najbliższy poniedziałek (28 stycznia) rusza nabór kandydatów do rady drugiej kadencji, który potrwa do 1 lutego.

Zgłoszenia, wraz z listą poparcia kandydata podpisaną przez co najmniej 12 osób w wieku 60+ należy składać w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy Piaseczyńskiej 77 (w godzinach pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00, od wtorku do piątku 8.00-16.00).

Wzory karty zgłoszenia i listy poparcia kandydata można pobrać:

  • w Biurze Obsługi Mieszkańca UMiG (hol główny, stanowisko - kancelaria/informacja),
  • ze strony internetowej: www.konstancinjeziorna.pl (poniżej) 

Wybory

Mieszkańcy w wieku 60+ wybiorą swoich przedstawicieli na zebraniu, które odbędzie się 15 lutego w sali posiedzeń UMiG przy ul. Piaseczyńskiej 77 w Konstancinie-Jeziornie. Głosować będzie można w godz. od 15.00 do 18.00. Wcześniej, do 7 lutego na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej gminy zostanie opublikowana lista kandydatów, których zgłoszenia przejdą weryfikację formalną.

Kto może głosować, kto może kandydować?

Do Rady Seniorów kandydować może osoba będąca mieszkańcem gminy Konstancin-Jeziorna, która najpóźniej w dniu poprzedzającym zebranie wyborcze, tj. 14 lutego 2019 r., będzie miała ukończone
60 lat i będzie obecna na tym zebraniu.

Z kolei prawo do głosowania przysługuje osobie będącej mieszkańcem gminy Konstancin-Jeziorna, która najpóźniej w dniu poprzedzającym zebranie wyborcze, tj. 14 lutego 2019 r., będzie miała ukończone 60 lat i będzie obecna na zebraniu.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów do Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna można znaleźć z załączonym poniżej ogłoszeniu burmistrza. Uzyskamy je także dzwoniąc pod numerem telefonu 22 484 24 45 lub 22 484 24 46 oraz bezpośrednio w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy (pok. nr 4, parter). 

Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak/Biuro Komunikacji Społecznej

2019-01-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer