Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Festyn trzeźwości w Parku Zdrojowym

Już po raz szósty Konstancińskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Constans 2010" zaprasza na festyn pod hasłem "Trzeźwo, zdrowo, na sportowo z Constans 2010". W sobotnie (14 września) popołudnie w Parku Zdrojowym na mieszkańców będzie czekał szereg atrakcji.

Wydarzenie, zorganizowane we współpracy z Gminnym Punktem Konsultacyjnym Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz Gminą Konstancin-Jeziorna, potrwa od godz. 14.00 do 20.30. Tego dnia w Parku Zdrojowym i w amfiteatrze każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Na terenie parku swoje umiejętności zaprezentują OSP Konstancin i OSP Góra Kalwaria, będą też zabawy i konkurencje sportowe z nagrodami dla dzieci. Konstancińska Straż Miejska rozłoży Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, a dzieci - zarówno te młodsze, jak i te trochę starsze - będą mogły do woli bawić się w parku zabaw. Kolejną atrakcją będą warsztaty podczas których uczestnicy poznają zasady produkcji papieru i własnoręcznie będą mogli go wykonać. W wydarzeniu wezmą udział także stowarzyszenia abstynenckiej z woj. mazowieckiego oraz jednostki publiczne wspierające osoby potrzebujące. Na stoisku Fundacji DMKS, będzie można się natomiast zarejestrować jako dawca szpiku. Nie zabraknie też tradycyjnego „Szczęśliwego Ciastka z Nagrodami”, tegoroczną nagrodę główną ufundował KLINKIER BUD.

Policja o bezpiecznym ruchu drogowym

W festynie weźmie udział także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, który zaprezentuje najnowocześniejszy sprzęt jakim dysponuje, promując jednocześnie bezpieczną jazdę bez używek i alkoholu. Akcja odbywa się pod hasłem „Zabierz serce w drogę”. Policjanci przedstawią zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym w szczególności jazdy pod wpływem alkoholu i substancji psychoaktywnych. Do udziału w festynie zaproszenie przyjęła także młodzież z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 1 z Warszawy. Dzięki uprzejmości dyrektorki, młodzież wesprze imprezę swoją obecnością, w towarzystwie koordynatora ds. bezpieczeństwa drogowego.

Koncerty w amfiteatrze

Przez cały czas trwania festynu w amfiteatrze będą odbywały się występy i koncerty. Gwiazdą tegorocznego festynu będzie Krzysztof Jary Jaryczewski, który o 18.30 wraz z dwoma muzykami z Oddziału Zamkniętego Krzysztofem Zawadką i Zbyszkiem Bieniakiem przedstawi program pt: „Twoje życie, Twój wybór – stop dopalaczom, narkotykom substancjom psychoaktywnym.” Serdecznie zapraszamy!

Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer