Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Masz Głos – dołącz do akcji i działaj

W całym kraju ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos, która pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej i łatwiej. Udział w akcji jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania. Rejestracja trwa do końca września.


O akcji

Masz Głos ma na celu ukazanie, co i jak można zmienić dla siebie i innych. W ramach akcji można uzyskać wsparcie w realizacji pomysłów oraz pomoc w skutecznym działaniu i przekonywaniu mieszkańców oraz władz do współpracy, a także poznać rozwiązania, z jakich skorzystali z sukcesem inni. W poprzednich latach uczestnicy akcji wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów, dzięki czemu remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece i realizowali wiele innych pomysłów. Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest nagroda „SuperSamorząd”. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami.


Dla kogo?

Do akcji Masz Głos mogą zgłosić się organizacje społeczne: stowarzyszenia, fundacje, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne oraz grupy nieformalne, a także instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Udział w akcji daje uczestnikom i uczestniczkom wsparcie doświadczonego zespołu w planowaniu i realizacji działań, udział w szkoleniach, wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski, materiały edukacyjne i promocyjne, a także szansę na mikrogrant.


Jak wziąć udział?

Zachęcamy wszystkich aktywnych mieszkańców naszej gminy do rejestracji. Można to zrobić na stronie www.maszglos.pl w zakładce: Dołącz do akcji. Można także przyjść na szkolenie, aby poznać akcję Masz Głos i dowiedzieć się, jak zacząć działać lokalnie. Szkolenia są otwarte i bezpłatne, zgłosić się można na stronie: szkolenia wojewódzkie. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów: www.maszglos.pl.


Organizatorzy

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Homo Faber oraz Stowarzyszeniem POLITES, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer