Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nasze propozycje na najbliższy weekend

Choć jesień już na dobre do nas zawitała, w najbliższy weekend (21–22 września) nie zabraknie plenerowych atrakcji. Warto odwiedzić w tych dniach Park Zdrojowy, bo będzie w nim można znaleźć zarówno sportowe emocje, jak i artystyczne doznania.


Maraton i piknik w sobotę

W sobotę (21 września) w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się piętnasty, przedostatni, etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. W zawodach wystartować może każdy – zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: max (59 km) i mini (30 km) oraz fan (9 km). Zapisać się można na stronie  polandbike.pl a także od godz. 8.30 w sobotę, w Biurze Zawodów koło Hugonówki. O 10.45 ruszy rywalizacja najmłodszych kolarzy, wyścig na dystansie fan rozpocznie się o 11.15, natomiast najbardziej zaawansowani zawodnicy ścigający się na dystansach 30 i 59 km ruszą o godz. 12.30.

Także w Parku Zdrojowym, o godz. 13.00 rozpocznie się IV Piknik Rotariański. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach zdrowotnych, które pozwolą ocenić czy jesteśmy w grupie ryzyka zagrożonej wystąpieniem udaru mózgu. Czekają także wykłady i szkolenia, na których dowiemy się jak rozpoznawać udar oraz jak przebiega rehabilitacja poudarowa.

W niedzielę boule i anielski festyn

W niedzielę (22 września) zapraszamy na letni cykl zawodów w boule. Dla uczestników zapewniony będzie sprzęt i wsparcie sędziowskie. Po zakończeniu cyklu zwycięzcom przyznawane będą atrakcyjne nagrody. Rozpoczęcie o godz. 11.00 na polanie przy Hugonówce. Liczba miejsce ograniczona, obowiązują zapisy - szczegółowych informacji udziela: Sławomir Kamecki tel. 501 385 472.

Tego dnia Zgromadzenie Sióstr od Aniołów oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają na doroczny festyn: „Rodzinami z aniołami”. Piknik zainauguruje msza w amfiteatrze w Parku Zdrojowym, która rozpocznie się o godz. 13.00. Po nabożeństwie w Parku Zdrojowym na gości będzie czekało wiele atrakcji. Wśród nich znajdzie się m. in. kącik malucha, dmuchańce, anielska kuchnia oraz stoiska misyjne. Nie zabraknie też występów artystycznych dzieci oraz rodziców, zarówno muzycznych jak i teatralnych. Festyn zakończy koncert konstancińskiego zespołu TulaMade o godz. 17.00.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer