Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nasze propozycje na weekend

W nadchodzący weekend (7-8 września) w Konstancinie-Jeziornie czeka nas naprawdę sporo atrakcji kulturalnych. Największą będzie kolejna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody, na którą serdecznie zapraszamy. Jakie jeszcze wydarzenia będą czekały na mieszkańców naszej gminy?

XII Festiwal Otwarte Ogrody

W sobotę i niedzielę mieszkańcy naszego miasta już po raz 12. otworzą swoje ogrody oraz wille dla zwiedzających. Festiwal Otwarte Ogrody ma już wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością wśród, nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. W tym roku, w ponad 20 lokalizacjach na terenie gminy Konstancin-Jeziorna odbędą się liczne wystawy plenerowe, koncerty, spotkania autorskie, prelekcje oraz warsztaty kulinarne, artystyczne i fotograficzne. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Sobota: muzyka i rysunek

W sobotę (7 września) o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie pierwszej części ekspozycji poświęconej działalności artystycznej zmarłego w ubiegłym roku Juliana Henisza, wybitnego, konstancińskiego artysty. Wystawa czynna będzie do 25 września w Hugonówce (ul. Mostowa 15), wstęp wolny.

Z kolei o godz. 19.00 także w Hugonówce odbędzie się patriotyczne spotkanie z muzyką polską pt. „Cała Polska śpiewa pieśni polskich kompozytorów”. W pierwszej części odbędzie się koncert, podczas którego usłyszymy arie oraz pieśni polskich kompozytorów. W drugiej części spotkania publiczność będzie mogła zaśpiewać najpopularniejsze utwory wraz z artystami. Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Konstancińskiego Domu Kultury w dniu koncertu od godz. 12.00.

Niedziela: muzyczne i taneczne zakończenie lata

W niedzielę (8 września) w amfiteatrze w Parku Zdrojowym zabrzmi muzyka z najpopularniejszych gier komputerowych fantasy, m.in. Gothic, Heroes of Might and Magic, World of Warcraft czy Cywilizacja. Wykonawca, czyli Heroes Orchestra, jest projektem muzycznym powstałym na początku 2017 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do jednej z najbardziej kultowych serii gier Heroes of Might and Magic, a ideą powstania orkiestry była popularyzacja gatunku muzyki z gier komputerowych. Na ten koncert, kończący Letni Sezon Artystyczny, zapraszamy o godz. 17.00.

Miłośnicy tańca powinni natomiast obowiązkowo odwiedzić o godz. 19.00 altanę nieopodal Hugonówki, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu letnich potańcówek. Różnorodna muzyka, zarówno starsze ponadczasowe szlagiery, jak i nowe hity z pewnością porwą wszystkich na parkiet. Świetna zabawa i wyjątkowa atmosfera gwarantowane.


Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer