Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ogrody przyciągnęły wielu zwiedzających

12. edycja Festiwalu Otwarte Ogrody jak co roku przyciągnęła wielu zwiedzających. Niezwykłe, plenerowe atrakcje kulturalne i artystyczne czekały na gości w ponad 20 lokalizacjach na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.

Festiwal Otwarte Ogrody ma już wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. W ramach tegorocznej edycji, która odbywała się w weekend 7-8 września, odwiedzający mogli obejrzeć liczne wystawy plenerowe, a także wziąć udział w koncertach, spotkaniach autorskich, prelekcjach oraz warsztatach kulinarnych, artystycznych i fotograficznych. Organizatorzy – gmina Konstancin-Jeziorna, Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński Dom Kultury – zadbali, by każdy znalazł coś dla siebie. Tegoroczna edycja Otwartych Ogrodów odbyła się w ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Polski splot”. Koordynatorem festiwalu w Konstancinie-Jeziornie była Izabela Górnicka-Zdziech.

Trochę słońca, trochę deszczu

W sobotę do odwiedzin w ogrodach dodatkowo motywowała wspaniała pogoda, idealna na plenerowe atrakcje. W niedzielę aura była nieco mniej sprzyjająca, jednak poranne opady deszczu szybko zelżały i po południu wiele ogrodów zapełniło się gośćmi. Organizatorzy Festiwalu Otwarte Ogrody składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia i wsparły ją finansowo lub rzeczowo oraz udostępniły swoje ogrody.

Galeria zdjęć:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer