Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Weekendowe propozycje

Nadchodzący weekend (14-15 września) zapowiada się naprawdę ciekawie. Wśród różnorodnych atrakcji każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, przedstawiamy poniżej nasze propozycje.

Sobota: dzień otwarty KDK i festyn trzeźwości

W sobotę (14 września) w Słomczynie zagoszczą sportowe emocje podczas VIII Międzynarodowego Pucharu Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna w jeździe szybkiej na rolkach. Oficjalnie otwarcie imprezy zaplanowane jest na godz. 10.45 na torze jazdy na rolkach. Z kolei w przychodni Medivita Konstancin przy ul. Mirkowskiej 56 rozpocznie się cykl "białych sobót" czyli bezpłatnych konsultacji lekarskich i badań dla mieszkańców naszej gminy, obowiązują zapisy. Tego dnia o godz. 16.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na dzień otwarty, w trakcie którego będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną KDK na sezon 2019/2020, spotkać się i porozmawiać z instruktorami, zapisać się na zajęcia, wziąć udział w warsztatach a także... zjeść coś słodkiego.

Od godz. 14.00 zapraszamy do Parku Zdrojowego na wyjątkowy festyn "Trzeźwo, zdrowo, na sportowo z Constans 2010". W programie przygotowanych jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a o godz. 18.30 na deskach amfiteatru wystąpi Krzysztof Jary Jaryczewski, który o 18.30 wraz z dwoma muzykami z Oddziału Zamkniętego Krzysztofem Zawadką i Zbyszkiem Bieniakiem przedstawi program pt: „Twoje życie, Twój wybór – stop dopalaczom, narkotykom substancjom psychoaktywnym.”

Niedziela: wycieczka rowerowa oraz Bieg Hopfera

W niedzielę (15 września) miłośnicy dwóch kółek będą mogli wziąć udział w wycieczce rowerowej do Czachówka na Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zbiórka o godz. 10.00 przy oczku wodnym naprzeciwko Centrum Handlowo Stara Papiernia. Tego dnia także nie zabraknie sportowych emocji. W otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego o godz. 11.00 biegacze zmierzą się na dystansie 5 km w ramach VI Biegu im. Tomasza Hopfera. Zapraszamy kibiców do dopingowania zawodników.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer