Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wizyta młodzieży z Denzlingen

W Konstancinie-Jeziornie, w ramach wymiany szkolnej, gości grupa uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionego Denzlingen w Niemczech. We wtorek (24 września) z młodzieżą spotkał się Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy.

Współpraca międzyszkolna

Gospodarzem rewizyty młodzieży z Realschule am Mauracher Berg w Denzlingen, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny, jest Szkoła Podstawowa nr 2, we współpracy z SP nr 1 i SP nr 3. Tym razem do Polski przyjechało 25 uczniów oraz 3 opiekunów. 


Ciekawy program

Program wymiany, trwającej od 20 do 26 września, obejmuje wycieczki krajoznawcze, m.in. do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie zwiedzili również Warszawę. Byli też w Centrum Nauki Kopernik, a w miniony wtorek (24 września) z młodzieżą spotkał się Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, który w telegraficznym skrócie przybliżył gościom historię jedynego uzdrowiska na Mazowszu oraz opowiedział o głównych jego atrakcjach.


Wspólne lekcje

Stałym punktem takich wymian są także wspólne zajęcia edukacyjnie i sportowe w szkołach. Dzięki nim młodzież z Polski i z Niemiec ma okazję się zaprzyjaźnić, lepiej poznać polską historię i kulturę oraz podszkolić język. Dla wielu uczniów z Denzlingen jest to pierwsza wizyta w Polsce. W  czerwcu konstancińska młodzież gościła u swoich niemieckich kolegów.

Wsparcie finansowe

Wymiana szkolna pomiędzy Realschule am Mauracher Berg w Denzlingen oraz konstancińskimi szkołami podstawowymi nr 2, nr 1 i nr 3, została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-09-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer