Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dni Konstancina inne niż wszystkie

To będą Dni Konstancina inne niż wszystkie dotychczas. Z uwagi na obecną sytuację związaną z COVID-19 w tym roku świętowanie przenosi się do świata wirtualnego. Będą m.in. parada retro, konkursy z nagrodami i warsztaty. Nie zabraknie także plenerowych wystaw, które będzie można oglądać w Parku Zdrojowym.


Największa impreza plenerowa w naszym mieście miała się odbyć 20 i 21 czerwca. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany Konstancińskiego Domu Kultury i gminy Konstancin-Jeziorna. Niestety, w tym roku nie będziemy wspólnie świętować w Parku Zdrojowym. Planowane atrakcje z uwagi na rządowe obostrzenia i bezpieczeństwo mieszkańców musiały zostać odwołane, ale Dni Konstancina 2020 będą wyjątkowe. Przenieśliśmy je do świata wirtualnego. Atrakcji będzie sporo.


Wirtualna parada retro

Na Facebooku Konstancińskiego Domu Kultury trwa już konkurs na strój w stylu retro (lata 20. i 30. lub belle époque). Swoje zdjęcia w przebraniach można publikować w komentarzach pod postem do 21 czerwca. Wspólnie z mieszkańcami wybierzemy te najlepsze, a laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Właśnie w ten sposób KDK chce podtrzymać tradycję i zaprosić do udziału w wirtualnej paradzie retro.


Historia i współczesność

Nie zabraknie również innych niespodzianek. Przypomnimy sobie, jak w ubiegłych latach bawiliśmy się podczas Dni Konstancina. Na nowo odkryjemy wiele interesujących miejsc w letnisku, przybliżymy pasjonującą historię, wyjątkowe zabytki oraz nietuzinkowe postaci związane z naszym miastem. Zachęcamy do tego, by również mieszkańcy i goście uzdrowiska podzielili się z nami swoimi wspomnieniami. KDK planuje także cykl nagrań, które będzie można obejrzeć na Facebooku oraz na YouTubie. Dla najmłodszych mieszkańców zostanie zorganizowany specjalny konkurs dotyczący naszego miasta.


Wystawy w Parku Zdrojowym

W weekend 20 i 21 czerwca w Parku Zdrojowym i przy Hugonówce zostaną otwarte plenerowe wystawy – o dawnych strojach oraz o wycinance polskiej. Ekspozycje z pewnością umilą i uatrakcyjnią spacery. Nie zabraknie również specjalnego wydania „Jednodniówki” Konstancińskiego Domu Kultury, w której znajdziemy wiele ciekawostek o przedwojennym letnisku. Chcielibyśmy, by dzięki lekturze podczas spacerów po Konstancinie każdy choć na chwilę mógł poczuć atmosferę sprzed ponad 100 lat. Na ten weekend specjalne niespodzianki znajdą się także w menu kawiarni Hugonówka FoodArt Cafe. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Autor: KDK

2020-06-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer