Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Najbliższa sesja stacjonarnie i online

Z uwagi na panującą sytuacją epidemiczną oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, radnych oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się zarówno stacjonarnie, jak i online. Posiedzenie zaplanowano na najbliższy wtorek (30 czerwca).


W trosce o bezpieczeństwo

W imieniu Agaty Wilczek, przewodniczącej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, informujemy, że najbliższa sesja – zwołana na 30 czerwca 2020 r. – zostanie przeprowadzona zarówno online, jaki i w trybie stacjonarnym. Jest to spowodowane sytuacją epidemiczną i obawami o bezpieczeństwo mieszkańców, radnych oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy. 

Do przeprowadzenia obrad sesji oraz podejmowania rozstrzygnięć, w tym uchwał, z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość upoważnia art. 15zzx ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych  (Dz.U. 2020 r. poz.  374, z późn. zm.).


Debata o stanie gminy

Na wtorkowej sesji zostanie m.in. zaprezentowany raport o stanie gminy w 2019 r. Dlatego przypominamy, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym każdy mieszkaniec naszej gminy, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem, musi złożyć do przewodniczącej Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie takie musi wpłynąć najpóźniej do 29 czerwca do godz. 16.00, czyli dnia poprzedzającego dzień, na który zwołana została sesja, podczas której będzie przedstawiany raport.

Początek sesji o godz. 10.00. Porządek oraz projekty uchwał są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, zakładka: Rada Miejska.


Do pobrania

Autor: BRM

2020-06-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer