Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nowy magazyn „Kraina Jeziorki”

Na rynku ukazał się nowy tytuł prasowy. „Kraina Jeziorki” – bo o nim mowa – przybliża kulturę, sztukę, historię, wyjątkowych ludzi i ciekawe miejsca naszego regionu. Pierwszy numer czasopisma wydawanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki, którego członkiem jest m.in. gmina Konstancin-Jeziorna, można znaleźć w wybranych punktach na terenie miasta.


Magazyn premium

Kwartalnik „Kraina Jeziorki” to magazyn z segmentu premium, który w wyjątkowy sposób pokazuje bogactwo naszego regionu. W każdym numerze znajdziemy interesujące treści, w tym m.in.: wywiady, felietony oraz artykuły przedstawiające inspirujących ludzi. Nie zabraknie w nim także podpowiedzi, jak aktywnie spędzić weekend, prezentacji lokalnych biznesów i produktów, a także historii, sztuki i kultury na najwyższym poziomie. A to wszystko wzbogacone niezwykłymi fotografiami ukazującymi piękno regionu rzeki Jeziorki.


Wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie

Wydawcą magazynu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki, do którego należy 10 gmin, w tym Konstancin-Jeziorna. Pierwszy numer ukazał się w nakładzie 3 tys. egzemplarzy i został rozdystrybuowany na terenie 3 powiatów. W premierowej publikacji przeczytamy m.in. o Józefie  Wilkoniu – światowej sławie mistrzu ilustracji i rzeźby, Piaseczyńskiej Kolejce Wąskotorowej i artyście ludowym Eugeniuszu Węgiełku. Odwiedzimy też stolarską pracownię „Alicji w Krainie Drewna” oraz „Tęczową Pasiekę” w Cieciszewie, słynącą z wyśmienitych miodów.

W Konstancinie-Jeziornie kwartalnik „Kraina Jeziorki” dostępny jest w:

  • Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77),
  • Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15),
  • Bibliotece Publicznej – filii Skolimów (ul. S. Moniuszki 22B),
  • Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (ul. W. Gąsiorowskiego 12/14),
  • Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” (ul. A. Wierzejewskiego 12),
  • Eva Park Life & SPA (ul. H. Sienkiewicza 2),
  • Gospodzie Zalewajka (ul. Od Lasu 23),
  • Restauracji Wódka Gessler Na Widelcu (ul. Warszawska 3),
  • CH Stara Papiernia (al. Wojska Polskiego 3).


Kraina Jeziorki

Kraina Jeziorki to malowniczy region położony na południe od Warszawy. Tworzą ją 10 gmin i 3 powiaty zrzeszone w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Na jej terenie jest ponad 400 km szlaków rowerowych, wodny szlak kajakowy, szlaki piesze i biegowe. Można tu nie tylko aktywnie i miło spędzić weekend, ale też przeżyć prawdziwą przygodę, wziąć udział w ciekawym wydarzeniu, obcować z dziką naturą, zobaczyć wiele pięknych, zabytkowych i inspirujących miejsc, poznać tradycję i kulturę regionu, a na koniec dobrze zjeść. Szczegóły: www.krainajeziorki.pl oraz facebook.com/KrainaJeziorki.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-06-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer