Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pieniądze dla kół gospodyń wiejskich

Od 3 do 5 tys. zł mogą otrzymać na swoją działalność koła gospodyń wiejskich. Wnioski o dotację przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór trwa do 30 września 2020 r.


Pieniądze na działalność

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR
o dotację na swoją działalność. Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel – w tym roku jest to 40 mln zł. Wysokość pomocy dla koła uzależniona jest od liczby jego członków i waha się od 3 do 5 tys. zł. 


Wnioski do ARiMR

Wnioski o datację można składać w biurach powiatowych ARiMR. By otrzymać wsparcie koło musi być zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Teraz figuruje w nim 9124 organizacji tego typu. Szczegółowe informacje można znaleźć w placówkach ARiMR, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 380 084 oraz na stronie internetowej: www.arimr.gov.pl.

Autor: Materiały prasowe ARiMR

2020-06-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer