Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Stan pogotowia przeciwpowodziowego

W gminie Konstancin-Jeziorna od środowego wieczoru (24 czerwca) obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Ma to związek ze wzrostem stanu wody na rzece Jeziorce do stanu ostrzegawczego. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.


Wysoki poziom Jeziorki

Poziom Jeziorki, po ostatnich intensywnych opadach deszczu, od kilku dni jest mocno podwyższony. W minioną środę (24 czerwca) osiągnął 300 cm, dlatego starosta piaseczyński zdecydował się wprowadzić na terenie gmin Konstancin-Jeziorna i Piaseczno stan pogotowia przeciwpowodziowego. Obowiązuje on od godz. 20.00 do odwołania.


W pełnej gotowości

Oznacza to postawienie w stan najwyższej gotowości wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców. We wskazanych gminach zostały już ogłoszone pogotowia przeciwpowodziowe. Na bieżąco monitorowany jest też poziom wody w rzece. Jednocześnie trwają przygotowania do ewentualnej akcji przeciwpowodziowej. W gminie Konstancin-Jeziorna nad sytuacją czuwa Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Jego członkowie w trybie pilnym zebrali się w środę (25 czerwca) o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta i Gminy. 

Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-06-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer