Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Straciłeś pracę? Idź do wojska

Wojsko Polskie prowadzi szkolenia rezerwistów oraz osób, które nie miały dotychczas kontaktu z żołnierskim rzemiosłem i dodatkowo straciły pracę z powodu koronawirusa. Zgłoszenia od ochotników przyjmuje Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Mokotów.


Wznowione szkolenia

Wojsko Polskie od 15 czerwca wznowiło szkolenia rezerwistów. Żołnierski mundur czeka także na osoby, które straciły pracę z powodu koronawirusa – wnioski od nowicjuszy będą traktowane priorytetowo. Rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i zakwaterowanie na terenach jednostek wojskowych. Dodatkowo będzie im wypłacane miesięczne wynagrodzenie. 


Wynagrodzenie

Rezerwiści, czyli osoby, które odbywały już służbę wojskową mogą liczyć na pensję od 3,5 tys. zł brutto – w zależności od posiadanego stopnia wojskowego. Osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem w ramach tzw. służby przygotowawczej, otrzymają miesięcznie 1,2 tys. zł brutto plus 2,6 tys. zł odprawy po zakończeniu szkolenia.


Rekrutacja i informacje

Rekrutację prowadzi Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Mokotów. Szczegóły na stronie internetowej: www.wojsko-polskie.pl.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-06-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer