Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Tężnia solankowa znów otwarta!

W Konstancinie-Jeziornie znów można poczuć nadmorski klimat. W poniedziałek (15 czerwca) ponownie została otwarta tężnia solankowa w Parku Zdrojowym. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 10.00–20.00.


Tężnia zaprasza

Po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa, od poniedziałku (15 czerwca) znowu można korzy z tężni solankowej w Parku Zdrojowym. Konstancińskie inhalatorium na wolnym powietrzu otwarte jest codziennie od godz. 10.00 do 20.00.

Ceny biletów w okresie letnim (kwiecień–listopad):

  • wstęp wolny – inwalidzi wojenni, kombatanci oraz dzieci do lat 3,
  • bilet normalny – 12 zł/os.,
  • bilet ulgowy – 7 zł/os.,
  • bilet wycieczkowy (grupa powyżej 11 osób) – 7 zł/os.,
  • bilet rodzinny (2+1) – 25 zł,
  • bilet rodzinny (2+2) – 30 zł,
  • karnet (12 wejść) – normalny – 120 zł, ulgowy – 60 zł

Uwaga! Do korzystania z biletów ulgowych są uprawnione dzieci, uczniowie i studenci do 26. roku życia oraz emeryci i renciści. Osoby uprawnione do bezpłatnego wstępu do tężni oraz do korzystania z biletu ulgowego proszone są o przedstawienie niezbędnego do weryfikacji dokumentu.


Właściwości lecznicze

Konstancińska tężnia jest jednym z najstarszych tego typu obiektem w Polsce, działa nieprzerwanie od ponad 40 lat. Solanka, wydobywana z położonego nieopodal odwiertu, dzięki 7,5% stężeniu zawartych w niej minerałów posiada właściwości lecznicze. Powietrze wokół tężni, w wyniku parowania solanki, tworzy mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Minerały w nim zawarte, wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych, korzystnie wpływają na układ nerwowy oraz ogólną odporność organizmu. Szczególnie istotne dla zdrowia są pierwiastki jod, brom, wapń oraz magnez.

Szczegóły: www.teznia.com.pl.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-06-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer