Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Unijna pomoc dla średnich firm

Średnie firmy dotknięte kryzysem związanym z koronawirusem mogą liczyć na unijną pomoc. Do 31 lipca Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje wnioski w ramach programu „Dotacje na kapitał obrotowy”.


Dla średnich firm

Program jest skierowany do średnich przedsiębiorców, czyli zatrudniających od 50 do 249 pracowników, którzy w wyniku pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej, a obroty ich firm spadły o minimum 30 proc. Nabór wniosków o przyznanie pomocy prowadzi Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Dokumenty należy składać do 31 lipca 2020 r. Dofinansowanie wynosi 100 proc. kosztów kwalifikowanych, a uzyskane pieniądze można przeznaczyć na bieżącą działalność firmy.


Fundusze europejskie

Środki z programu „Dotacje na kapitał obrotowy” pochodzą z funduszy europejskich: 500 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – dla firm z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego oraz 2 mld zł Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – dla firm z pozostałych województw, przy czym 400 mln zł zostało wydzielone dla firm z województwa mazowieckiego. Więcej informacji: www.parp.gov.pl/kapitalobrotowy.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-06-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer