Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wystartowały Dni Konstancina 2020

To są Dni Konstancina inne niż wszystkie dotychczas. Z uwagi na obecną sytuację związaną z COVID-19 w tym roku świętujemy w wirtualnie. Zapraszamy m.in. na paradę retro, konkursy z nagrodami i wystawę plenerową.


Wiele atrakcji

Dni Konstancina to największa impreza plenerowa w naszym mieście. Niestety, w tym roku epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany Konstancińskiego Domu Kultury i gminy Konstancin-Jeziorna, ale Dni Konstancina 2020 będą wyjątkowe. Przeniosły się do świata wirtualnego. Atrakcji jest sporo. Oto niektóre z nich:

  • wirtualna parada retro, czyli konkurs na strój w stylu lat 20. i 30 lub belle epoque – zgłoszenia do 21 czerwca, do godz. 24.00. Zdjęcia należy zamieszczać pod postem o konkursie na Facebooku Konstancińskiego Domu Kultury. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. zaproszenia na degustację do nowo otwartej Restauracji Wódka Gessler Na Widelcu w Konstancinie-Jeziornie.
  • jednodniówka – specjalne wydanie gazety przybliżającej Konstancin czasów belle epoque, kiedy powstało nasze letnisko. Jednodniówka jest dostępna online (do pobrania poniżej), a wydanie papierowe można znaleźć w Hugonówce oraz w restauracjach i kawiarniach w Parku Zdrojowym.
  • wystawa „La belle epoque w modowym kalejdoskopie” – unikalne, archiwalne fotografie przybliżające trendy w modzie panujące w latach 1871–1914 (wystawa plenerowa w pobliżu Hugonówki przy ul. Mostowej 15).
  • zwiedzanie Gminnego Muzeum Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny (ul. Żeromskiego 4) – otwarte w soboty, niedziele i w środy w godz. 11.00–17.00.
  • premiera internetowa animacji o Konstancinie-Jeziornie.

Ponadto na FB znajdziecie wiele interesujących ciekawostek o letnisku, pasjonującą historię, wyjątkowe zabytki Konstancina-Jeziorny oraz nietuzinkowe postaci związane z naszym miastem.


Wideo

Życzenia Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna, z okazji Dni Konstancina 2020:Do pobrania

Autor: KDK

2020-06-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer