Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Harcerze przekazali Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Konstancina-Jeziorny. Symboliczny ogień, pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego, harcerze z Uroczyska Konstancin przekazali w poniedziałek (21 grudnia) Kazimierzowi Jańczukowi, burmistrzowi gminy.

Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii w 1986 r., wtedy płomień z Groty Narodzenia Pańskiego przywieziono dla tamtejszych niewidomych dzieci. Dwa lata później austriaccy skauci po raz pierwszy pojechali do Betlejem, aby pobrać płomień, a następnie corocznie przekazywać go skautom z całej Europy.


Po raz 30.

W 1991 r. Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do naszego kraju. W tym roku na wigilijnych stołach Polaków będzie obecne po raz 30. Hasło tegorocznej edycji sztafety to „Światło służby” i nawiązuje ono do pomocy niesionej przez harcerki i harcerzy w dobie pandemii Covid-19. 13 grudnia Związek Harcerstwa Polskiego otrzymał Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Tego samego dnia płomień wyruszył w podróż po całej Polsce. 


Dotarł do Konstancina

Dzięki Uroczysku Konstancin dotarł także do naszego miasta. W minioną niedzielę (20 grudnia) harcerki i harcerze przekazali je do konstancińskich parafii, a w poniedziałek (21 grudnia) w Urzędzie Miasta i Gminy symboliczną święcę z betlejemskim ogniem przyjął Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy. – Betlejemskie Światło Pokoju niesie ze sobą nie tylko braterstwo i miłość, ale także nadzieję, szczególnie potrzebną w tych trudnych czasach – podkreślił hm. Robert Bokacki, komendant hufca Uroczysko Konstancin.

Burmistrz Kaźmierz Jańczuk podziękował druhom za piękny symbol, który już na trwałe wpisał się w tradycję polskich świąt Bożego Narodzenia.


Dla mieszkańców

Mieszkańcy będą mogli odebrać Betlejemskie Światło Pokoju już w najbliższą środę (23 grudnia). Harcerze będą czekąć w godz. 15.00–18.00 w Parku Zdrojowym (przy kawiarni Cafe Beza).


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2020-12-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer