Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Miasto stroi się na święta

Konstancin-Jeziorna stroi się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Od kilku dni w mieście trwa montaż ozdób. Dekoracji jest jednak mniej niż rok temu. Wszystko przez pandemię COVID-19 i oszczędności.

Instalacja świątecznej iluminacji rozpoczęła się 7 grudnia. W tym roku jest nieco skromniejsza niż w poprzednich latach. Wszystko po to, aby zbyt mocno nie obciążać  budżetu gminy w dobie kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19.


Pięknie i magicznie

Bożonarodzeniowy klimat można już poczuć w różnych punktach miasta. Tysiące energooszczędnych światełek zdobią, lub wkrótce będą, uliczne latarnie m.in. wzdłuż ul. Warszawskiej, ul. Piaseczyńskiej, ul. Piłsudskiego, ul. Długiej i ul. Prusa. Udekorowany został również Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna – przed wejściem do ratusza stoją choinki, a frontową elewację magistratu zdobi okolicznościowa grafika z życzeniami. Świąteczne akcenty pojawiły się też w Parku Zdrojowym i na rondzie św. Jana Pawła II. Tradycyjnie oczy cieszy także choinka przed siedzibą Straży Miejskiej. Część błyskotek jest z zeszłego roku, a reszta została wypożyczona. Swoją dekorację przygotowało też Centrum Handlowe Stara Papiernia. Również mieszkańców zachęcamy do przyozdobienia swoich posesji, domów czy blokowych balkonów. Gminne dekoracje będą świecić do 17 stycznia. 


Partnerzy i sponsorzy

Partnerami i sponsorami iluminacji świątecznej w Konstancinie-Jeziornie są Polskie Sieci Elektroenergetyczne, operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce, oraz firma Klinkier-Bud Czesław Penconek, hurtownia klinkieru i ceramicznych pokryć dachowych.


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2020-12-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer