Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nie wyrzucaj, podziel się z innymi

Jeżeli po świętach zostało nam jedzenie, nie wyrzucajmy go, tylko przynieśmy do jadłodzielni przy ul. Pułaskiego 72 w Konstancinie-Jeziornie. Obok remizy OSP Skolimów znajdziemy nie tylko lodówkę, ale także szafę, w której możemy zostawić m.in. ubrania czy zabawki.

Skolimowska jadłodzielnia działa od 2018 r. Powstała i funkcjonuje dzięki zaangażowaniu i pracy społecznej wielu osób z Klubu Kulturalnego Drabina oraz Klubu Drabina Men, działających w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie.


24 godziny na dobę

Jest to duża szafa z półkami oraz lodówką w środku, do której dostęp mają wszyscy mieszkańcy naszej gminy. Można tu przyjść o każdej porze, 24 godziny na dobę, i zostawić świeże jedzenie, ubrania lub inne rzeczy, które nie są już nam potrzebne. – Oczywiście każdy może też bezpłatnie wziąć to, na co ma ochotę  lub co jest akurat potrzebne – mówi Ewa Wojas-Kacprowicz z Klubu Kulturalnego Drabina, inicjatorka przedsięwzięcia. – Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się z innymi, niemarnowania jedzenia i niewyrzucania nieużywanych już rzeczy.


Przynieś po świętach

Pozostawione w szafie kurtki, buty, spodnie, zabawki czy też nietrafione prezenty świąteczne na pewno szybko znajdą nowego właściciela. Uwaga!  W  przypadku  artykułów  spożywczych należy pamiętać, aby miały one aktualną datę przydatności do spożycia, potrawy były świeże, a opakowania opisane, z datą ich wykonania i zawartością. Dlatego jeśli po świętach zostały nam nadwyżki sałatki jarzynowej, ryby po grecku, bigosu czy pierogów, nie wyrzucajmy ich, tylko przynieśmy do skolimowskiej jadłodzielni przy ul. Pułaskiego 72. Z takiej formy pomocy skorzystać może  każdy, nie tylko niezamożny. Chodzi o to, by żywność się nie marnowała.


Wielkie zaangażowanie

Jadłodzielnia nie funkcjonowałaby, gdyby nie sześć pań z Klubu Kulturalnego Drabina. – To one dbają o czystość i porządek tego miejsca – dodaje Ewa Wojas-Kacprowicz. – Segregują i układają przyniesione rzeczy, tak aby wszystko, co się w niej znalazło, trafiło dalej do innych osób.

Warto się dzielić z innymi, i to najlepiej przez cały rok.

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2020-12-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer