Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pierwsze szczepienia przeciw Covid-19

Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” w Konstancinie-Jeziornie oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital św. Anny w Piasecznie to tzw. „szpitale węzłowe”, w których przeciw Covid-19 będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny.

W szpitalach węzłowych, których w całym kraju jest 509, w pierwszej kolejności będą szczepieni medycy oraz pracownicy administracyjno-techniczni placówek medycznych i aptek. Na terenie powiatu piaseczyńskiego Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło dwie takie placówki. Są to Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” w Konstancinie-Jeziornie oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital św. Anny w Piasecznie.

Jak informuje MZ, do 28 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony przeciw Covid-19 w konkretnym szpitalu. Wykaz placówek dostępny jest na stronie Ministerstwa Zdrowia (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Ministerstwo Zdrowia

2020-12-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer