Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Strażacy z Kawęczynka mają już nowy wóz

Oklaskami i fajerwerkami strażacy z OSP Kawęczynek powitali we wtorek (15 grudnia) w swojej jednostce nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zastąpił on w służbie ponad 40-letniego steyra. Nowy nabytek kosztował blisko 910 tys. zł.

To był wyjątkowy dzień w ponad 30-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku. We wtorek (15 grudnia) druhowie i mieszkańcy sołectwa przywitali nowy wóz strażacki i to w jakim stylu. Były race, fajerwerki i oklaski.


Nowy wóz

Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FL280 zastąpił w służbie wysłużonego, 43-letniego steyra. Nowy wóz będzie służył do gaszenia pożarów, jak i miejscowych zagrożeń. Kosztował 909,8 tys. zł. 


Wspólny zakup

Jego zakup został sfinansowany przez: gminę Konstancin-Jeziorna (250 tys. zł), samorząd Mazowsza (100 tys. zł), Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (380 tys. zł), a także zakłady ubezpieczeń (180 tys. zł).


WideoGaleria zdjęć

Fot. OSP Kawęczynek

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2020-12-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer