Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii prowadzi akcję promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie „Zaszczep pupila, to tylko chwila”. Jej celem jest podniesienie świadomości i przypomnienie o ustawowym obowiązku ciążącym na właścicielu w zakresie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. 

Z danych Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Siedlcach wynika, że w ubiegłym roku, na terenie województwa mazowieckiego przeciwko wściekliźnie zostało zaszczepionych tylko ok. 32 proc. psów. To zdecydowanie za mało, stąd akcja informacyjna „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, która ma przypominać właścicielom psów o obowiązkowych szczepieniach przeciwko wściekliźnie.


Kiedy szczepić

Jak przypomina Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, wścieklizna to śmiertelna choroba, która zagraża zwierzętom, jak i ludziom. Psa przeciwko wściekliźnie, po raz pierwszy należy zaszczepić po ukończeniu przez niego trzech miesięcy. Potem, nie rzadziej niż co 12 miesięcy. Szczepień dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

Autor: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Siedlcach

2020-12-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer