Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wesprzyj podopiecznych

Przypominamy! Do wtorku (15 grudnia) trwa świąteczna zbiórka prezentów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii. Potrzebne są m.in. kosmetyki, owoce, słodycze, gry planszowe i artykuły papiernicze. Mile widziane będą także własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Zachęcamy do udziału w akcji. 

Dom Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego w Górze Kalwarii jest jedną z największych tego typu instytucji wsparcia w Polsce. Pod swoją opieką ma osoby m.in.: z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi. Łącznie to 470 pensjonariuszy. Placówka oferuje całodobową pomoc medyczną, pielęgniarską oraz opiekę w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. Nad tym wszystkim czuwa ponad 250 osób personelu. 


Świąteczna zbiórka

Aby wspomóc placówkę, bo potrzeb jest wiele, organizowana jest akcja „Świąteczna zbiórka prezentów dla Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii”. Jej inicjatorką jest Katarzyna Niedziółka, wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego. Cel zbiórki jest jeden – obdarowanie każdego z oddziałów DPS ogromną paczką prezentów, oczywiście nie pomijając przy tym personelu, który pracuje z dużym zaangażowaniem na rzecz osób chorych i cierpiących.

Życie podopiecznych DPS-u nie jest łatwe, mimo to na ich twarzach często widać uśmiech. To osoby potrzebujące ciepła i szukające kontaktu z drugim człowiekiem, wdzięczne za odruch serca i pamięć, dlatego warto ich wesprzeć.Jak pomóc?

Oto lista najpotrzebniejszych produktów, z których powstaną paczki świąteczne:

  • kawa (najlepiej rozpuszczalna) i herbata (czarna);
  • słodycze (ciastka, wafle, cukierki czekoladowe itp.);
  • owoce;
  • kosmetyki damskie i męskie (dezodoranty, pianki do golenia itp.);
  • gry planszowe (chińczyk, warcaby, Dobble itp.);
  • materiały plastyczne (kredki, flamastry, blok rysunkowy, papier kolorowy, klej itp.).

Powyższa lista została opracowana wraz z koordynatorem DPS-u w Górze Kalwarii (link otwiera się w nowym oknie). Mile widziane będą także własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.


Kontakt

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję proszone są o kontakt z jej organizatorką Katarzyną Niedziółką (nr tel.: 720 850 880). Więcej informacji można uzyskać także kontaktując się z Bazą Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego (nr tel.: 515 025 900, mail: wolontariat@piaseczno.pl).

Autor: PWZ

2020-12-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer