Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Willa Biała znów idzie pod młotek

Gmina Konstancin-Jeziorna ponownie szuka kupca na atrakcyjną nieruchomość przy ul. Mickiewicza 7, na której znajduje się zabytkowa willa Biała. Cena wywoławcza działki wynosi 2,5 mln zł, ale jej nabywca może liczyć na 10-procentową bonifikatę.

Nieruchomość zabudowana o pow. 0,3316 ha położona jest przy ul. Mickiewicza 7 (niemal w samym centrum miasta), w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej – rezydencyjnej i wielorodzinnej w Konstancinie-Jeziornie. Na działce znajduje się zabytkowa willa Biała. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest pod zabudowę usługową wyłącznie w zakresie: handlu i gastronomii, zdrowia i opieki zdrowotnej, administracyjno-biurowym, oświaty, a także pod zabudowę pensjonatową i mieszkaniową jednorodzinną.


Willa z historią

Willa Biała może pochwalić się ciekawą historią. Została wybudowana w 1903 r. Zaprojektował ją Józef Pius Dziekoński w stylu architektonicznym nawiązującym do zakopiańsko-szwajcarskiego. Budowę willi zleciła Leontyna Rudzka, znana edukatorka, która prowadziła żeńskie gimnazjum humanistyczne przy ul. Zielnej 13 w Warszawie. W willi Białej spędzały wakacje uczennice warszawskiej pensji. W 1929 r. budynek odziedziczyła Maria Anita Rudzka, która razem z siostrą przekształciła go w gimnazjum koedukacyjne istniejące do 1936 r. W latach 1936–1962 nieruchomość należała do Marii Klausius, a następnie została przejęta przez Skarb Państwa. Obecnie jest własnością gminy Konstancin-Jeziorna.


Czwarty przetarg

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2,5 mln zł. Czwarty przetarg nieograniczony odbędzie się 8 lutego 2021 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłacenie wadium w kwocie 250 tys. zł w terminie do 3 lutego 2021 r. Nowy nabywca może liczyć na bonifikatę w wysokości 10% od ceny uzyskanej w przetargu. Więcej informacji udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMiG pod nr. tel. 22 484 23 85. Szczegóły przetargu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2020-12-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer