Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Budżet partycypacyjny na 2021 r.

Od 4 maja rusza przyjmowanie wniosków do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na 2021 r. To jego kolejna edycja. Do tej pory zrealizowano kilkadziesiąt projektów mieszkańców, powstały m.in. place zabaw. Zorganizowano także wiele ciekawych pomysłów z zakresu kultury i sportu.


Kolejna edycja

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna ponownie mają szansę na zrealizowanie swoich inicjatyw. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa reguły budżetu partycypacyjnego uległy modyfikacji. Jednak zgłoszenie projektu w dalszym ciągu jest bardzo proste i odbywa się na podobnych zasadach jak w poprzednich edycjach. 


Wniosek przez internet

Wystarczy opracować pomysł, wejść na stronę: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl i zgłosić projekt bez wychodzenia z domu. Można też wypełnić formularz w wersji papierowej i złożyć go w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Uwaga! W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie ma konieczności zbierania podpisów. Do projektu nie dołączamy listy poparcia naszego projektu. Mieszkańcy gminy na zgłoszenie swoich wniosków będą mieli czas od 4 do 29 maja br.


400 tys. zł na projekty

Tym razem do podziału samorząd przeznaczył 400 tys. zł, w tym na zadania inwestycyjno-remontowe – 300 tys. zł, a na pozostałe z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury – 100 tys. zł. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tej jest ograniczenie – maksymalna wartość pojedynczego zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł – dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł – dla projektów pozostałych.


Więcej informacji

Każda zainteresowana osoba może uzyskać szczegółowe informacje od koordynatora budżetu partycypacyjnego w godzinach pracy urzędu, pod nr tel. 22 484 24 45  lub wysyłając maila z zapytaniem na adres: komunikacjaspoleczna@konstancinjeziorna.pl. Szczegóły: www.konstancin.konsultacje-spoleczne.pl.


Harmonogram realizacji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2021

Lp. Etap Termin
1. Promocja zasad przeprowadzania Budżetu Partycypacyjnego prowadzona w sposób ciągły
2. Zgłaszanie projektów
od 4 maja 2020 r.
do 29 maja 2020 r.
3. Weryfikacja zgłoszonych projektów
od 8 czerwca2020 r.
do 30 czerwca 2020 r.
4. Ogłoszenie listy projektów zakwalifikowanych do głosowania do 15 lipca 2020 r.
5. Promocja projektów zakwalifikowanych do głosowania – dyskusje mieszkańców lipiec–wrzesień 2020 r.
6. Głosowanie mieszkańców na projekty od 1 września 2020 r.
do 15 września 2020 r.
7. Ogłoszenie listy projektów przyjętych do realizacji w roku 2020 do  28 września 2020 r.
8. Ewaluacja – prowadzona przez cały okres realizacji budżetu obywatelskiego prowadzona
w sposób ciągły


Do pobrania

Autor: Katarzyna Tusińska

2020-04-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer