Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Darmowa pomoc psychologiczna

Fundacja ADRA z Warszawy, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lęku wywołanego pandemią koronawirusa, uruchomiła grupy wsparcia prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów. Spotkania są bezpłatne i odbywają się online. Do udziału w nich wymagany jest jedynie komputer z dostępem do internetu. 

Z doświadczeniem wzmożonego napięcia emocjonalnego bardzo trudno jest sobie poradzić. Natłok myśli, zastanawianie się jak odnajdziemy się na rynku pracy po ustaniu pandemii, jak będziemy dalej funkcjonować w zmienionej rzeczywistości – to problemy, z jakimi zmaga się od pewnego czasu większość Polaków.


Grupy wsparcia

Fundacja ADRA z Warszawy proponuje udział w grupie wsparcia w czasie, gdy izolacja, w jakiej żyjemy od jakiegoś czasu, a także kwarantanna, jakiej poddani są niektórzy z nas, mają niebagatelny wpływ na wszystkich. Dzięki grupie można bezpiecznie i anonimowo podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. Można tu spotkać ludzi, którzy przeżywają te same problemy, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i wesprą. Spotkania są bezpłatne i odbywają się online. Do udziału w nich wymagany jest jedynie komputer z dostępem do internetu.


Jak dołączyć?

Chętnych do prowadzenia grup nie brakuje. To psychologowie, trenerzy, doradcy zawodowi i terapeuci. Grupy wsparcia działają w oparciu o model, dzięki któremu pod „skrzydłami” jednego mentora wsparciem może zostać objętych aż 144 osoby. Fundacja przewiduje, że liczba beneficjentów (osób, którym udzielane będzie wsparcie) może być bardzo duża. Dlatego też nabór do grup wsparcia jest stale otwarty. 

Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia”?
  • wejść na stronę: www.adra.pl/kryzys;
  • wypełnić krótki formularz;
  • poczekać na kontakt ze strony Fundacji.


Fundacja zaprasza do współpracy

Osoby, które mają wykształcenie psychologiczne, psychoterapeutyczne lub ukończone szkolenia związane z coachingiem i doradztwem zawodowym Fundacja ADRA zaprasza do współpracy w projekcie na zasadach wolontariatu jako moderator grupy lub mentor. CV należy wysyłać na adres: rekrutacja@adra.pl.

Autor: Materiały prasowe Fundacji ADRA

2020-04-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer