Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dzień Ziemi online

W środę (22 kwietnia) o godz. 18.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie online z dr. hab. Jackiem Pniewskim. Temat wideokonferencji, zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi, to „Fakty i mity o zmianach klimatycznych”.


Spotkanie online

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. To największe ekologiczne święto celebrowane na całym świecie. W tym roku Konstanciński Dom Kultury planował organizację wydarzenia w formie plenerowej. Niestety, w związku z panującą epidemią koronawirusa musiało ono zostać odwołane. Jednak nic straconego. Mieszkańców i wszystkich zainteresowanych zapraszamy tego dnia przed komputery, tablety i smartfony na spotkanie z dr. hab. Jackiem Pniewskim, zastępcą dyrektora Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Start o godz. 18.00 na facebookowym profilu Konstancińskiego Domu Kultury.


Wykład i rozmowa

Wideokonferencja pt. „Fakty i mity o zmianach klimatycznych” będzie poświęcona fizycznym podstawom zmian klimatu oraz wyjaśnieniu wybranych mitów, powszechnych w mediach, także społecznościowych. Oprócz przyczyn, zostaną przedstawione skutki globalnego ocieplenia i zmian klimatu, a także źródła informacji pomiarowych, które upewniają naukowców co do prawidłowej „diagnozy”. W ostatniej części konferencji prowadzący będzie odpowiadał na pytania słuchaczy. Zapraszamy.

Autor: KDK

2020-04-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer