Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Jeden procent zostaw w gminie

Trwa okres rozliczeń z urzędem skarbowym. Wypełniając zeznanie roczne PIT nie zapomnijmy przekazać jednego procenta swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, szczególnie tym działającym na rzecz mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. 


Dziecinnie proste

Składając roczne zeznanie podatkowe mamy możliwość przekazania 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest to dziecinnie proste. Wystarczy, że na końcu formularza PIT wpiszemy w odpowiednią rubrykę nazwę, numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) wybranej organizacji oraz wysokość kwoty przekazywanej na jej rzecz. Przelew zrobi za nas fiskus.


Wspomóż naszych

Aktualny wykaz organizacji uprawnionych do otrzymania 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych w 2020 r. znajdziemy na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności (link otwiera się w nowym oknie). Na długiej liście stowarzyszeń i fundacji, działających w całym kraju, znajdziemy także te z gminy Konstancin-Jeziorna. Są to:

  • Fundacja św. Franciszka „Pomóż Zwierzętom – Naszym Małym Braciom” (KRS 0000017257);
  • Stowarzyszenie Razem dla Niepełnosprawnych (KRS 0000218872);
  • Fundacja Zabytki Polskiego Nieba (KRS 0000303701);
  • Fundacja Kultury Świata” (KRS 0000321416); 
  • Fundacja Ludzi Otwartej Wyobraźni Flow (KRS 0000401430).

Swoim 1 proc. możemy wesprzeć też strażaków ochotników i harcerzy. Wystarczy w zeznaniu podatkowym jako OPP wskazać Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP (KRS 0000116212) lub Związek Harcerstwa Polskiego (KRS 0000268913). W celach szczegółowych podajemy odpowiednio nazwę – wybranej przez nas – gminnej jednostki OSP lub Hufiec Piaseczno – Uroczysko Konstancin, do których mają trafić środki z podatku.


Mogą realizować cele

Pamiętajmy! Dla organizacji pożytku publicznego każda, nawet najmniejsza kwota jest ważna. Nas nic to nie kosztuje, a dla tych, którzy pomagają innym znaczy wiele. Dzięki tym pieniądzom, stowarzyszenia mogą realizować swoje cele statutowe.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer