Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kolorowe bratki ożywiły miasto na wiosnę

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, jak co roku, przyozdabia na wiosnę przestrzeń publiczną kolorowymi kwiatami. Tysiące bratków zdobi miejskie ronda i skwery. Latem zastąpią je m.in. pelargonie, begonie i trawy ozdobne.


Wielobarwne kwiaty już przyciągają wzrok mieszkańców. W gruncie i w donicach posadzono łącznie 6 370 sztuk roślin, to mniej niż w ubiegłym roku. Miejskie ulice, ronda i skwery zdobią w głównej mierze bratki i starce srebrzyste, które doskonale radzą sobie z wiosennymi przymrozkami. W czerwcu ich miejsce zajmą rośliny letnie. Wówczas w przestrzeni publicznej ustawione zostaną konstrukcje kwiatowe z pelargoniami, surfiniami, begoniami i trawami ozdobnymi. Będą one cieszyły nasze oczy przez całe lato, aż do późnej jesieni. O zieleń w Konstancinie-Jeziornie, podobnie jak w latach ubiegłych, dba firma ogrodnicza, wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Z kolei za koszenie, grabienie i sprzątanie ulic odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer