Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Majówkowe zmiany w komunikacji

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje o zmianach w komunikacji, jakie zostaną wprowadzone w okresie długiego weekendu majowego. Od piątku do niedzieli (1–3 maja) autobusy linii 710, 724 i 742 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy i po nowej trasie – z przystankiem końcowym pętla Wilanów, a nie os. Kabaty. Zobacz szczegóły.


Zmiana tras trzech linii

Od piątku (1 maja) do niedzieli (3 maja) warszawski Ursynów zostanie pozbawiony metra. Wszystko z powodu modernizacji systemu sterowania ruchem pociągów. W związku z tym sporo zmian czeka także pasażerów z Konstancina-Jeziorny. Mianowicie trasę zmienią autobusy linii 710, 724 i 742, które będą jeździć według specjalnych rozkładów jazdy na odcinkach:

  • 710: Piaseczno (Kościelna) – … – Warszawska – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06;
  • 724: Piaseczno (Gerbera) – … – Przekorna – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06;
  • 742: Góra Kalwaria (Rynek) – … – Przekorna – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06.

Z kolei z ursynowskich Kabat kursować będzie autobus zastępczy Z-39 na trasie: Os. Kabaty 05 – al. KEN – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Andrutowa 04.

Dla pozostałych linii: 1 i 3 maja będą obowiązywały świąteczne rozkłady jazdy, a 2 maja – sobotnie.


Bez linii L w weekendy i święta

Przypominamy też, że od piątku (1 maja) do odwołania zawieszone zostają weekendowe i świąteczne kursy linii lokalnych L14, L15, L16, L21 i L42. Ma to związek z niewielkim zainteresowaniem pasażerów przejazdami, sytuacją epidemiczną w kraju oraz przewidywanym znacznym spadkiem planowanych dochodów budżetowych gminy.


Więcej informacji

Więcej informacji na temat majówkowych zmian w komunikacji publicznej dostępnych jest na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer