Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Maseczki ochronne dla mieszkańców

Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, podjął decyzję o zakupie 25 tys. maseczek ochronnych, które zostaną przekazane nie tylko seniorom, ale także wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Magistrat na dniach rozpocznie ich dystrybucję.


W trosce o zdrowie

Decyzja o zakupie dodatkowych maseczek ochronnych, wielokrotnego użytku, została podyktowana troską o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy. Samorząd rozda ich aż 25 tys. sztuk. O tym, ile dane gospodarstwo domowe dostanie maseczek, decyduje zgłoszona w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi liczba osób zamieszkująca pod danym adresem. Ich dystrybucja – do skrzynek pocztowych – rozpocznie się niezwłocznie po ich otrzymaniu od producenta.

Maseczki, wraz z dokładną instrukcją ich użycia, będą dostarczane poprzez:

  • sołtysów  w sołectwach;
  • zarządców i administratorów wspólnot mieszkaniowych, Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w zabudowie wielorodzinnej;
  • wolontariuszy, strażników miejskich, strażaków ochotników z OSP, pracowników konstancińskiego magistratu oraz instruktorki i instruktorów ze Związku Harcerstwa Polskiego „Uroczysko Konstancin” w zabudowie  jednorodzinnej.

Dystrybucja takiej ilości maseczek zajmie kilka dni, dlatego bardzo prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. 


Zostań w domu

Jednocześnie przypominamy, że obowiązuje kwarantanna narodowa i tym samym miejsce zamieszkania można opuścić w ściśle określonych przypadkach – tylko i wyłącznie, kiedy jest to naprawdę konieczne (szczegóły TUTAJ). Pamiętajmy też, że maseczki mają zastosowanie wyłącznie profilaktyczne. Używamy ich jako ochrony w kontaktach z drugimi osobami np. przy wyjściu na zakupy.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer