Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Maseczki ochronne trafiają do mieszkańców

Pierwsze maseczki ochronne zakupione przez gminę Konstancin-Jeziorna trafiły już do mieszkańców. W czwartek (9 kwietnia) wydaliśmy do dystrybucji ponad 10 tys. sztuk. W piątek (10 kwietnia) przekażemy kolejną partię.


W trosce o zdrowie

Samorząd Konstancina-Jeziorny zakupił 25 tys. maseczek ochronnych. W czwartek (9 kwietnia) rozpoczęła się ich dystrybucja. Pakiety dla rodzin przygotowują pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Pierwsza partia maseczek, w ilości ponad 10 tys. sztuk, trafiła już m.in. do sołectw, Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej, które przekażą je mieszkańcom osiedli. W piątek (10 kwietnia) wydamy do dystrybucji pozostałe 15 tys. sztuk.


Dystrybucja

Maseczki są przekazywane – do skrzynek pocztowych – sukcesywnie poprzez:

  • sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli;
  • zarządców i administratorów wspólnot mieszkaniowych, Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w zabudowie wielorodzinnej;
  • wolontariuszy, strażników miejskich, strażaków ochotników z OSP, pracowników konstancińskiego magistratu oraz instruktorki i instruktorów ze Związku Harcerstwa Polskiego „Uroczysko Konstancin” w zabudowie  jednorodzinnej.

Robimy wszystko, żeby maseczki trafiły do mieszkańców jeszcze przed Wielkanocą. Jednak dystrybucja takiej ilości zajmie kilka dni, dlatego bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc i wsparcie w walce z koronawirusem.


Zgodnie z deklaracją śmieciową

Maseczki ochronne są wielokrotnego użytku – należy je prać w temperaturze 60-80 stopni lub prasować w temp. do 80 stopni. Maseczkę otrzyma każdy mieszkaniec naszej gminy, zgodnie z ilością osób zgłoszonych w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Ewentualne reklamacje (dokładny adres, liczbę dostarczoną, liczbę jaka powinna zostać dostarczona wg deklaracji wraz z danymi kontaktowymi), prosimy przesyłać na adres: promocja@konstancinjeziorna.pl. Po akcji dystrybucyjnej zajmiemy się rozpatrywaniem zgłoszeń.


Zostań w domu

Przypominamy, że obowiązuje kwarantanna narodowa i tym samym miejsce zamieszkania można opuścić w ściśle określonych przypadkach – tylko i wyłącznie, kiedy jest to naprawdę konieczne (szczegóły TUTAJ). Pamiętajmy też, że maseczki mają zastosowanie profilaktyczne (od 16 kwietnia w przestrzeni publicznej będzie obowiązek zasłaniania nosa i ust), przed pierwszym użyciem warto je odkazić. Używamy ich jako ochrony w kontaktach z drugimi osobami np. przy wyjściu na zakupy.Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer