Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie i na urlopie. Udowodnił to we wtorek (21 kwietnia) zastępca komendanta Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Nadkom. Marek Kruszewski w czasie wolnym od pracy zatrzymał pijanego kierowcę.


Zajechał drogę

Wszystko rozegrało się we wtorkowy wieczór. Tuż przed godz. 21.00 uwagę nadkom. Marka Kruszewskiego, będącego na urlopie, zwrócił kierowca samochodu, który nie zważając na pieszych, znaki drogowe i inne pojazdy pędził ulicami miasta. – Jechałem z rodziną do Parku Zdrojowego – relacjonuje zastępca komendanta Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. – W pewnym momencie drogę zajechała nam mazda.


Śledził kierowcę

Niebezpieczny manewr jej kierowcy oraz tor jazdy auta wzbudziły podejrzenia policjanta. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania, informując o wszystkim dzielnicowego asp. Pawła Kosińskiego, który tego dnia pełnił służbę w tej części miasta. Aby nie stracić z oczu kierowcy mazdy, zastępca komendanta jechał cały czas za nim próbując jednocześnie uniemożliwić mu dalszą podróż. 


Stanie przed sądem

Do zatrzymania doszło na ul. Mirkowskiej, przed jednym ze sklepów. Kierowca mazdy wpadł w potrzask – został zablokowany przez radiowóz i prywatny samochód nadkom. Marka Kruszewskiego. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 42-letni mężczyzna ma w swoim organizmie niemal dwa promile alkoholu. Pirat drogowy odpowie przed sądem nie tylko za jazdę na podwójnym gazie, ale również za próbę wręczenia policjantom łapówki. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer