Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Na Wisłę w Gassach wrócił prom

W czwartek (23 kwietnia) po sezonowej przerwie w Gassach wznowiona została przeprawa przez Wisłę. Prom kursuje codziennie do godz. 20.00. Ceny biletów pozostały na ubiegłorocznym poziomie.


Prom linowy wypłynął na Wisłę po raz pierwszy w sierpniu 2014 r. Od tego czasu jego popularność nie zmalała, wręcz przeciwnie, skrót – szczególnie dla otwockich kierowców – wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W czwartek (23 kwietnia) przeprawa między konstancińskim a karczewskim brzegiem Wisły ponownie została wznowiona.


Godziny kursowania i cennik

W dni powszednie (do 31 sierpnia) prom kursuje od godz. 6.00 do 20.00, w soboty – w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta – od godz. 9.00 do godz. 20.00. Także ceny nie uległy zmianie, są takie same jak w ubiegłym roku. Za przeprawę jednej osoby zapłacimy 3 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 2 zł, motocykl – 5 zł, samochód osobowy – 9 zł, samochód dostawczy (do 3,5 t) – 12 zł, samochód dostawczy (powyżej 3,5 t) – 15 zł. Dodatkowo zapłacimy jeszcze za przyczepkę: małą – 5 zł, dużą – 9 zł. 


Więcej informacji

Operator przeprawy liczy, że warunki atmosferyczne pozwolą na jego funkcjonowanie aż do końca listopada. Uwaga! Poza sezonem obowiązują inne rozkłady kursowania promu. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: Prom Gassy Karczew.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer