Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

On-line w Kazachstanie i Kirgizji

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do Klubu Podróżnika, tym razem bez wychodzenia z domu. W czwartek (30 kwietnia) zaplanowano spotkanie on-line z Beatą i Witkiem Muchowskimi. Para znanych globtroterów opowie o swojej wyprawie z dziećmi do Kazachstanu i Kirgistanu. Do zobaczenia na Facebooku.

Beata i Witek Muchowscy w swoją pierwszą wspólną, przedślubną podróż wyruszyli na pół roku do Nowej Zelandii i na Wyspy Cooka. W czasie rodzinnych wypraw eksplorowali Oman, Zachodnie Bałkany, Gruzję, Szkocję, Kanadę oraz Australię. Dziś podróżują z trójką dzieci – 8-letnim Frankiem, 5-letnim Maksem i małym Mikołajkiem, który urodził się z poważnym zespołem genetycznym Cri du Chat. 


Przekraczanie granic

Niepełnosprawność synka stawia przed nimi wiele dodatkowych wyzwań, zarówno w codziennym życiu, jak i w podróżach. – Nasze wyprawy to nie tylko poznawanie nowych miejsc, to również mierzenie się z wyzwaniami – podkreślają podróżnicy. – To przekraczanie granic państw, ale także poznawanie przeróżnych granic w podróżach z małymi dziećmi – granic tego, co bezpieczne i dostępne, granic zmęczenia, czy granic rozsądku.


Fascynujące krainy Azji Środkowej

Podczas spotkania w najbliższy czwartek (30 kwietnia) podróżnicy opowiedzą o ponad trzytygodniowej podróży po Azji Środkowej. Beata i Witek Muchowscy przemierzyli wtedy bezkresne, hipnotyzujące stepy Kazachstanu, odwiedzili kolorowe góry Aktau oraz śpiewającą wydmę, wędrowali malowniczym Kanionem Szaryńskim, dotarli do pięknych, śródgórskich jezior u stóp Tien-szanu, a także zajrzeli do bajecznie wyrzeźbionego Kanionu Skazka oraz, ku radości dzieci, wykąpali się w gorących źródłach. Pokażą również niesamowite fotografie z tej wyprawy. Start spotkania o godz. 19.00. Do zobaczenia na facebookowym profilu Konstancińskiego Domu Kultury.

Autor: KDK

2020-04-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer