Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Park znów dostępny dla spacerowiczów

Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie od poniedziałku (20 kwietnia) znów jest dostępny dla spacerowiczów. Musimy jednak pamiętać, że wciąż obowiązują szczególne zasady ostrożności. W przestrzeni publicznej należy zasłaniać usta i nos oraz zachować dystans od innych, który wynosi dwa metry.


Znów można spacerować

Zakaz korzystania z parków i terenów zielonych pełniących funkcje publiczne obowiązywał od 1 kwietnia. Od poniedziałku (20 kwietnia) został zniesiony. Oznacza to, że konstanciński Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego znów jest dostępny dla spacerowiczów w celach rekreacyjnych, podobnie jak przylegające do niego: bulwar im. prof. Jana Haftka, deptak im. Hugona Seydla, ciąg pieszo-rowerowy i wał przeciwpowodziowy wzdłuż rzeki Jeziorki oraz aleja Miłośników Konstancina.


Pamiętaj o bezpieczeństwie

Musimy jednak pamiętać, że w przestrzeni publicznej, w tym w Parku Zdrojowym, wciąż obowiązują szczególne zasady ostrożności. Są to m.in. zakaz grupowania się, zachowanie 2-metrowej odległości od innych oraz nakaz zasłaniania usta i nosa np. maseczką, szalikiem, chustą lub apaszką. Za złamanie przepisów porządkowych związanych z epidemią koronawirusa grożą mandaty – od 500 zł do 30 tys. zł.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer