Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pierwsza partia maseczek już dotarła

Pierwsza partia maseczek ochronnych dla mieszkańców już dotarła do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Od czwartku (9 kwietnia) rozpoczynamy ich dystrybucję. Maseczki będą przekazywane mieszkańcom sukcesywnie, w miarę postępu ich dostawy od producenta.


W trosce o zdrowie

Decyzja o zakupie maseczek ochronnych, wielokrotnego użytku, została podyktowana troską o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy. Samorząd rozda ich aż 25 tys. sztuk. O tym, ile dane gospodarstwo domowe dostanie maseczek, decyduje zgłoszona w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi liczba osób zamieszkująca pod danym adresem. 


Dystrybucja

Pierwsza partia maseczek już dotarła do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Od czwartku (9 kwietnia) rozpoczynamy ich dystrybucję. Maseczki będą przekazywane mieszkańcom – do skrzynek pocztowych – sukcesywnie, w miarę postępu ich dostawy od producenta, poprzez:

  • sołtysów  w sołectwach;
  • zarządców i administratorów wspólnot mieszkaniowych, Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w zabudowie wielorodzinnej;
  • wolontariuszy, strażników miejskich, strażaków ochotników z OSP, pracowników konstancińskiego magistratu oraz instruktorki i instruktorów ze Związku Harcerstwa Polskiego „Uroczysko Konstancin” w zabudowie  jednorodzinnej.

Dystrybucja takiej ilości maseczek zajmie kilka dni, dlatego bardzo prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. Jednocześnie dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc i zaangażowanie w przekazywaniu maseczek mieszkańcom.  


Zostań w domu

Jednocześnie przypominamy, że obowiązuje kwarantanna narodowa i tym samym miejsce zamieszkania można opuścić w ściśle określonych przypadkach – tylko i wyłącznie, kiedy jest to naprawdę konieczne (szczegóły TUTAJ). Pamiętajmy też, że maseczki mają zastosowanie profilaktyczne (od 16 kwietnia w przestrzeni publicznej będzie obowiązek zasłaniania nosa i ust), przed pierwszym użyciem warto je odkazić. Używamy ich jako ochrony w kontaktach z drugimi osobami np. przy wyjściu na zakupy.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer