Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Placówki oświatowe zamknięte do 24 maja

Dzieci i młodzież szybko nie wrócą do szkolnych ław. Zamknięcie wszystkich placówek oświatowych zostało przedłużone do 24 maja. Wyznaczono też nowe terminy m.in. egzaminu ósmoklasisty, uczniowie napiszą go w dniach 16–18 czerwca, oraz matury – te rozpoczną się 8 czerwca.


Placówki oświatowe zamknięte

O nowych planach rządu poinformowano w piątek (24 kwietnia). Zgodnie z decyzją ministra edukacji szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do 24 maja. Jak podkreślił na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, obecne warunki nie pozwalają „na odwieszenie działalności placówek oświatowych”.


Harmonogram egzaminów

Poinformowano także o nowych terminach egzaminów – ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca, a maturalny – w tym roku bez części ustnej – od 8 czerwca. Natomiast egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbędą się w dniach 22 czerwca–9 lipca, a egzaminy zawodowe – od 17 do 28 sierpnia.

Szczegóły na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer