Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Przypominamy o konsultacjach społecznych

Przypominamy! Do niedzieli (26 kwietnia) trwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania koncepcji budowy dodatkowych torów aglomeracyjnych na trasie z Warszawy do Piaseczna wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny. Zachęcamy mieszkańców gminy do wypełnienia i odesłania ankiety.


Dokumentację przedprojektową dla zadania „Dobudowa torów aglomeracyjnych na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny – opracowanie studium wykonalności”, na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przygotowuje firma BBF Sp. z o.o.


Cel konsultacji

Jednym z prowadzonych obecnie działań są konsultacje społeczne. Ich celem jest zebranie informacji i potrzeb mieszkańców Warszawy i powiatu piaseczyńskiego, dotyczących aglomeracyjnych przewozów kolejowych, a w szczególności:

  • określenie potrzeb przewozowych mieszkańców Warszawy oraz gmin: Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola i Prażmów;
  • zebranie niedoborów i braków w zakresie infrastruktury obsługi podróżnych (perony, dojścia, windy, parkingi P&R, miejsca dla rowerów, przejścia podziemne);
  • ustalenie lokalizacji nowych lub modyfikacja istniejących peronów kolejowych/przystanków kolejowych;
  • rekomendacje w zakresie skrzyżowań linii kolejowej z drogami (przejazdy kolejowe) na odcinku Warszawa Al. Jerozolimskie – Czachówek Południowy oraz Warszawa Okęcie – Konstancin Jeziorna.


Wypełnij i prześlij ankietę

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną konsultacje odbywają się za pośrednictwem Internetu. Swoje uwagi i propozycje można przekazać wypełniając ankietę (do pobrania poniżej lub na stronie internetowej: www.mamzdanie.org.pl). Formularz następnie należy odesłać na adres e-mail: ankieta_piaseczno@op.pl. Mamy na to czas do 26 kwietnia 2020 r.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer