Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Tak gmina gospodarowała w 2019 roku

Na platformie internetowej „Na co idą moje pieniądze” zostało udostępnione interaktywne sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Konstancin-Jeziorna. Z finansowym podsumowanie 2019 r. mieszkańcy mogą się zapoznać bez wychodzenia z domu. 


Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Konstancin-Jeziorna za 2019 r. zostało 27 marca przedłożone Radzie Miejskiej i będzie podstawą do udzielenia burmistrzowi absolutorium. Zaprezentowane w nim wskaźniki są na dobrym poziomie. Oto szczegóły.


Dochody i wydatki

Dochody budżetowe gminy w 2019 r. wyniosły ponad 185,4 mln zł. Zostały wykonane na poziomie 101,59 proc. Wydatki z kolei wykonano na poziomie 96,60 proc. To kwota ponad 187 mln zł. Znacznie niższy niż zaplanowano był deficyt. Pierwotnie miał wynieść ok. 23,5 mln zł. Jednak na skutek różnych zmian budżetowych zamknął się ostatecznie w kwocie trochę ponad 1,5 mln zł.


Zadania inwestycyjne

Gmina Konstancin-Jeziorna w 2019 r. wykonała zadania inwestycyjne na łączną kwotę ponad 38,1 mln zł. Do najważniejszych i najbardziej kosztownych zaliczyć należy m.in.: rozbudowę i modernizację Szkoły Podstawowej nr 1 (6,9 mln zł), przebudowę na cele publiczne willi Gryf przy ul. Sobieskiego 13 (5,3 mln zł) oraz adaptację willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42 (4,3 mln zł).


Interaktywne sprawozdanie

Sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej. Graficznie i w przejrzystej formie zostało też udostępnione na platformie internetowej „Na co idą moje pieniądze”. Mieszkańcy mogą się z nim zapoznać bez wychodzenia z domu. Pod adresem: nacoidamojepieniadze.pl znajdziemy także prezentację tegorocznego budżetu, a w zakładce „Prognoza PIT” dowiemy się, jak gmina rozwija się dzięki swoim mieszkańcom. 


Płać podatki tam gdzie mieszkasz

Podatek dochodowy w Konstancinie-Jeziornie rozlicza już 97 proc. mieszkańców gminy. Te pieniądze wracają do nich w postaci m.in. nowoczesnych szkół, nowej infrastruktury drogowej, bezpłatnej komunikacji – tzw. „elek” czy ciekawej oferty kulturalno-sportowej. Pamiętaj! Do prawidłowego rozliczenia PIT należy przyjąć adres zamieszkania, pod jakim mieszkaliśmy na dzień 31 grudnia r., za jaki jest składana deklaracja. Oznacza to, że deklarację PIT składamy do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania na ostatni dzień roku podatkowego – w przypadku gminy Konstancin-Jeziorna będzie to Piaseczno. Proste! Nie trzeba składać żadnych dodatkowych formularzy.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-04-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer