Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu

Nadrobić zaległości lub przeczytać gorące nowości, posłuchać audiobooka, a może rozpocząć naukę włoskiego, na którą nigdy nie było czasu? To wszystko możliwe jest bez wychodzenia z domu dzięki internetowym platformom i e-wypożyczalniom. Do korzystania z nich zachęca Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie.


Placówki Biblioteki Publicznej w Konstancinie-Jeziornie są nieczynne do odwołania, ale można korzystać z możliwości bezpłatnego wypożyczania książek w postaci elektronicznej czy audiobooków, a także uzyskać dostęp do kursów językowych online. Warto spędzić ten czas z pożytkiem lub z przyjemnością.


Tysiące książek na ekranie

Bestsellery, nowości oraz klasyka literatury – z tego wszystkiego możemy wybierać i czytać dzięki platformie Legimi, oferującej czytelnikom ponad 60 tys. e-booków i audiobooków. Kryminały, literatura faktu, fantastyka, obyczajowe – każdy znajdzie tu ulubiony gatunek literacki czy autora. Publikacje można czytać zarówno na laptopie, komputerze, tablecie, jak i na smartfonie. 

Tysiące publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych przez całą dobę, z dowolnego miejsca i na dowolne urządzenie oferuje z kolei platforma IBUK Libra. Książki m.in. z zakresu medycyny, nauk humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, słowniki i wiele innych publikacji z pewnością pomocne będą studentom, maturzystom lub tym, którzy chcieliby po prostu pogłębić swoją wiedzę czy dowiedzieć się, co w nauce piszczy. 

Bardzo bogatą ofertą dysponuje również serwis polskiej biblioteki cyfrowej POLONA. Znajdziemy tutaj zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących. 

Współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy udostępnia natomiast Academica, system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. To całodobowy dostęp do ponad 3 milionów dokumentów przydatnych w kształceniu i pracy naukowej, w tym podręczników, monografii, czasopism naukowych z wykazu czasopism punktowanych przez MNiSW, lektur na olimpiady przedmiotowe. Dla studenta każdego z kierunków adres www.academica.edu.pl wart jest zapamiętania.


Nauka języków obcych online

Dzięki platformie Lerni nauczyciele i uczniowie korzystają z gotowych zasobów przy użyciu tablicy interaktywnej, na komputerach lub tabletach w sali lub zlecają zadania domowe swoim uczniom, aby uczyli się indywidualnie w domu. Lerni to nieograniczony dostęp do bazy multimediów edukacyjnych przygotowanych przez najlepszych metodyków, to kursy językowe online akredytowane przez MEN. Języki angielski, angielski biznesowy, niemiecki, hiszpański, włoski czy francuski – uczniowie uczą się o dowolnej porze dnia i w wybranym przez siebie miejscu, wykonują kurs w aplikacji na telefonie lub w przeglądarce swojego komputera.


Bezpłatny dostęp dla czytelników

Aby w sposób nieograniczony, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, korzystać z cyfrowych zasobów powyższych serwisów czy kursów online, należy wystąpić do Biblioteki Publicznej w Konstancinie-Jeziornie o indywidualny, bezpłatny kod dostępu. Można go uzyskać, telefonując pod nr 508 262 118 lub wysyłając maila na adres: jeziorna@bibliotekakonstancin.pl oraz skolimow@bibliotekakonstancin.pl.


Popularne audiobooki

Konstancińska Biblioteka Publiczna już od 5 lat umożliwia swoim czytelnikom dostęp do cyfrowych książek, ale nigdy elektroniczne wypożyczenia nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem jak w ostatnich tygodniach – od stycznia wydano już 2/3 kodów z puli przeznaczonej na cały 2020 r. Ale bez obaw – biblioteka będzie je uzupełniała poprzez dodatkowy zakup, tak aby zapewnić jak największej liczbie czytelników dostęp do portali oferujących elektroniczne publikacje, archiwa czy kursy, bez wychodzenia z domu.

Autor: Grzegorz Żurawski

2020-04-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer