Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Głosuj, gdzie chcesz, weź zaświadczenie

Przypominamy! Jeszcze tylko w piątek (do godz. 16.00) można odebrać w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zaświadczenie o prawie do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Warto o tym pamiętać, bo Twój głos ma znaczenie, także na urlopie!

Zaświadczenie umożliwia oddanie głosu w jakiejkolwiek obwodowej komisji wyborczej na terenie Polski – również w miejscu zamieszkania, a także za granicą, ale jedynie w tych krajach, w których komisje będą działały. To idealne rozwiązanie, jeśli wybieramy się na urlop lub najbliższy weekend zamierzamy spędzić poza Konstancinem-Jeziorną.

Po zaświadczenie należy zgłosić się do urzędu gminy, w której znajdujemy się w spisie wyborców. Mamy na to czas do piątku (10 lipca). Konstanciński magistrat zaświadczenia będzie wydawał do godz. 16.00. Uwaga! Osoby, które przed pierwszą turą odebrały zaświadczenie, nie muszą tego powtarzać, ponieważ urzędnicy już wtedy automatycznie wydawali dokument także na drugą turę.


Wideo

Autor: Patryk Siepsiak

2020-07-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer